top of page

Echt IPA!

Společný projekt s národním pivovarem Budějovický Budvar

West Coast India Pale Ale – Alk. 6.5 obj.

Po dlouhém plánování s kamarádem, sládkem Alešem Dvořákem se domlouváme na tom že uvaříme IPA inspirovanou craftovou pivní revoluci v USA v dnešním podání. Vznikla hořká, drsná až dřevitá ale dobře vybalancovaná a hodně pitelná West Coast IPA – Echt IPA.

S Alešem jsem se potkal již v UK, v době kdy jsem pracoval v pivovaru The Wild Beer Co. Kde jsme společně uvařili, myslím první spolupráci Budvaru a jiného pivovaru vůbec. Jednalo se o hybrid pivních stylů Ale a Ležák, který byl pouze na anglickém trhu a ješte v „casku“ (rozuměj servírovaný samospádovou pumpou).

Takže máme za sebou již nějaké vymýšleni receptů a proto nápad na tuhle várku vzniká úplně easy – jak se říká: piece of cake. Ze sladů je Echt IPA založena na anglickém Golden Promise a z chmelů trochu na oldchloolových odrůdách jako Columbus a také novějších Simco a Citra.

Vím, Budějovický Budvar je velký pivovar, musím však říct, že si velmi vážím toho jaký má přístup k malým pivovarům, jakým způsobem podporuje řemesné pivovary a že dostává craftové piva na místa kam by se tak snadno nedostali. Spolupráce je vždy dobrá cesta.

Takže na závěr bych chtěl poděkovat Alešovi a celému, skvělému týmu z Budvaru. Budu se těšit na další společné projekty.

Nazdraví, a věřím že budete nadšení stejně jako my. Marek – Thrills.

bottom of page